שאלות ותשובות בנושא מגזין יישוב שוהם

שוהם איך להגיע?

מחוז המרכז כולל את היישוב שוהם. אפשרויות התחבורה שוהם לתל אביב כוללות אוטובוס, מונית ורכב פרטי. בין שוהם לתל אביב מפרידים 18 קילומטרים. המרחק בכביש הוא 26.2 קילומטרים.

הנסיעה באוטובוס משוהם לתל אביב אורכת כ-23 דקות ונוסעת מרחק של כ-24 קילומטרים. מוניות עולות בין 125 ש”ח ל-150 ש”ח ונסיעה משוהם לתל אביב לוקחת 19 דקות.

איך מגיעים לפארק שוהם?

במרכז פארק יער שוהם, תוכלו ליהנות מאזורי פיקניק, טיולים בטבע, כנסיית בכחוס ועוד. בין כביש 6 לשוהם תמצאו את פארק יער שוהם. כניסה ל”פארק יער שוהם” ל-Waze היא הדרך המהירה ביותר להגיע לשם.

קיימים שני נתיבים עיקריים. מסלולי מעגל המטעים הקצרים והארוכים זמינים לטיולים רגליים. אזור הפיקניק של יוסי ברסלר הוא המקום בו מתחיל שביל המטעים הקצרים, שביל מעגלי העובר סביב גבעת ספולים. וריאציה מוגדלת של מסלול הפרדסים הקצר הוא שביל הפרדסים הארוך.

ביער שוהם יש שביל אופניים בלולאה של עשרה קילומטרים. נקודת ההתחלה המרכזית של מסלול הרכיבה קרובה לחורבת תנשמה. בצומת שביל ישראל והכביש המגיע משוהם, בדרום, ניתן למצוא את הכניסה המשנית.

שוהם היא עיר?

במרכז הארץ, העיר שוהם מתרחבת במהירות. שוהם, שאוכלוסייתה מונה כ-20,000 תושבים, היא מקום מגורים פופולרי ובה מתגוררים הרבה ישראלים צעירים ואינטליגנטים. העיר המרכזית הזו, הקרובה לתל אביב וממוקמת בלב אחד מרובעי העסקים הגדולים בישראל, נחשבת למקום מצוין להקים משפחה.

איפה שוהם במפה?

עיירה קטנה שוהם במזרח ישראל נושאת את שמה של אחת מ-12 האבנים הקדושות. זוהי שכונה של תל אביב וממוקמת 28 קילומטרים ממזרח לעיר.

מפת העיר שוהם
מפת העיר שוהם

מה לעשות בשוהם?

בשומאן תוכלו ליהנות מביקור באטרקציות המובילות הבאות:

פארק יער שוהם הוא מיקום מצוין לפיקניק או ברביקיו מודרניים. בנוסף לאכילה, תוכלו לטייל ברגל, לרכוב על אופניים או לצפות בחורבות ארכיאולוגיות.

הסטודיו לקדרות של רונית גולן, הסמוך לשדה התעופה של תל אביב, מספק הדגמות קדרות, חוגים ומבחר לא מבוטל של מוצרי קרמיקה ייחודיים למכירה. בקר בגלריה כדי להתבונן ביצירות האמנות ולעיין במבחר, או להזמין מפגש קדרות.

שוהם מתי הוקמה?

שוהם, עיירה תוססת וחדשה שנוסדה בשנת 1993, צמודה לנמל התעופה בן גוריון וממוקמת באמצע הדרך בין תל אביב לירושלים.

אילו מסעדות יש ליד שוהם?

הנה כמה מהמסעדות הטובות ביותר ליד שוהם:

• Sansana – ניתן להזמין אוכל איטלקי במסעדה זו.

• זפלין בר – בר מסעדה שכונתי – אנשים אוהבים את הבר הזה כי הוא מגיש אוכל כשר.

• שוהרמה – גוגל נותן למסעדה זו ציון של 4.1.

• Malika – מאליכא – במקום זה מגישים אוכל כשר. גוגל מדרגת את המסעדה הזו ב-4.5 מתוך 5.

מה האוכלוסייה בשוהם?

בשוהם היו 21,045 תושבים נכון לשנת 2019.

מה הם ריקודי עם של שוהם?

ריקוד עם ישראלי הוא סגנון ריקוד שנעשה בדרך כלל לשירים בשפה העברית או לשירים אחרים שצברו פופולריות בישראל, כאשר ריקודים נוצרים במיוחד עבור כל שיר. ריקודי מעגל, פרטנר וריקודי שורות נפוצים כולם בישראל. אפשר להתווכח בקרב קהילת ריקודי העם הגדולה יותר להתייחס לריקודים הללו כאל “ריקודי עם”, מכיוון שלמעשה כל הריקודים מבוצעים בכוריאה מכוונת והכוריאוגרפים זוכים להכרה.

הצעד תמני הוא מהלך ריקוד בן שלושה שלבים שמתבצע במקום עם הפסקה קצרה בצעד האחרון (“מהיר, מהיר, איטי”). אתה יכול לעשות את הצעד קדימה, אחורה, ימינה או שמאלה.

לפני הקמת מדינת ישראל היה מחול מעגל בשם “הורה” פופולרי במזרח ובדרום מזרח אירופה.

איזה מושב ליד שוהם?

מושב בית עריף במרכז הוא מושב. הוא נמצא בשליטת המועצה האזורית חבל מודיעין וממוקם קרוב לשוהם.

דילוג לתוכן